fbpx

Handmade byznys

Učím, jak podnikat v rukodělné tvorbě

NA STRÁNKÁCH SE PRÁVĚ PRACUJE, POKUD NĚCO NEFUNGUJE, PROSÍM O STRPENÍ. DĚKUJI!

ŽIVÁ VYSÍLÁNÍ ve čtvrtek ve 20:00

Živá vysílání můžete sledovat pravidelně ve čtvrtek ve 20.00
na Instagramu, Facebooku nebo přes YouTube.

Přihlaste se k odběru novinek, ať vám neuteče žádné živé vysílání s informacemi právě pro vás.

CO NÁS ČEKÁ PŘÍŠTĚ

#38: Rizika v podnikání

26. 1. 2022

Frázi “To je riziko podnikání” jsme už každý slyšeli a možná i řekli mnohokrát. Co jsou ale opravdová rizika podnikání? Čeho se máme opravdu obávat a připravit se na to a co jsou jen malý bubáčci, kteří nás sice straší, ale náš byznys neohrozí? Pojďme se na toto téma podívat ve čtvrtek 26.1. v živém vysílání ve 20 hodin.

Další plánovaná vysílání

#39: Daně (vysílání s ekonomkou Pavlou Bártovou)
čtvrtek 2. 2. 2023 ve 20.00
#40: Práce s drahými kovy (vysílání se zlatnicí Věninou)
čtvrtek 9. 2. 2023 ve 20.00
#41: Jak prezentovat cenu výrobků
čtvrtek 16. 2. 2023 ve 20.00
#42: Pravidla výrobků pro styk s potravinami (vysílání s hosty)
čtvrtek 23. 2. 2023 ve 20.00

PROBĚHLÁ ŽIVÁ VYSÍLÁNÍ

#37: Práce zadarmo? Kdy má smysl a kdy ne

Jak naložit v handmade podnikání s prací, kterou děláme zadarmo? Je lepší se jí snažit eliminvat, nebo si ji nechat zaplatit jinak? A jak vlastně celkově nad nevýdělečnou prací uvažovat

#36: Jak naplánovat úspěšný rok 2023

Začátek roku, leden a plánování. Tahle kombinace asi nikoho zvlášť nepřekvapí. Pojďme se ale plánování podívat trochu na zoubek a podělit se o pár tipů, jak místo stavění vzdušných zámků načrtnout cestu, které opravdu vede k cíli.

#35: Paušální daň a losování soutěže

Do 10. ledna je možné vstoupit do paušální daně nebo ze z ní naopak odhlásit. Zároveň nás v roce 2023 čeká několik zásadních změn. V posledním letošním živém vysílání jsme si na změny posvítili.

#34: Povídací předvánoční s dárky

Co jsme v posledním předvánočním vysílání probrali? Pel mel otázek, na které se jindy nedostalo, shrnula jsem rok 2022 a prozradila plány na rok 2023.

#33: Kdy mi přijde první objednávka?

Založila jsem si obchod, nabídla svoje zboží a co teď? Nikde nikdo! Jak dlouho mám trpělivě čekat a kdy už to není normální. V živém vysílání jsme probrali, co dělat, když mi objednávka nepřijde do týdne, do měsíce, do půl roku nebo taky nikdy.

#32: Kde prodávat

Vyrábět je radost. Když ale dojde na prodej, člověk z toho může být docela bezdradný. V tomto živém vysílání jsme si přehledně prošli mapu všech zásadních míst, kde můžete začít své handmade výrobky prodávat.

#31: Black Friday – co s ním?

Přes kašel a horečku jsem si sedla před kameru a povídala o slevách a o tom, jak se s nimi musí opatrně ať už je dáváte jako prodejci nebo v nich nakupujete jako zákazníci.

Omlouvám se za horší kvalitu tohoto vysílání. Příště to určitě bude zase lepší!

#30: Cenotvorba pro začátečníky

Cena. Jedno malé číslo, ale jak nám dokáže zavařit hlavu! Jak určit cenu za své výrobky, jak přemýšlet nad náklady a prací a jak si férovou cenu ustát. S konkrétními případy, jak nad cenami a jejich místem v našem podnikání přemýšlet.

#29: Čím začít

Když už se pustíte do podnikání, těch věcí, které by člověk chtěl mít hotové, je strašně moc. Pojďme si udělat jasno v tom, co potřebujete hned od začátku a co naopak může počkat na později.

#28: Co vyrábět, když toho umím spoustu

Do čeho se pustit, když toho umím strašně moc, všecko mi jde a každý den mám nový nápad na handmade byznys? A co má společného Pinterest a porno? To se dozvíte právě v tomhle živém vysílání. Zamyslela jsem se nad tím, co bych poradila svému mladšímu já a věřím že ty rady budou fajn i pro vás, pokud s handmade podnikáním právě začínáte, nebo o něm teprve uvažujete.

#27: Jak vymyslet název

13 tipů, co vzít rozhodně v úvahu, když vybíráte jméno pro své handmade podnikání. První ze série předvánočních vysílání pro začínající handmade podnikatele.

#26: Kolekce výrobků

Proč vypouštět výrobky do světa v kolekcích, jak často a jak na to, jak velká má být kolekce a jakými pravidly řídit její složení… Zkrátka o kolekcích snad úplně všechno, co vás napadne!

#25: Handmade výroba na zakázku

I v tomto živém vysílání jsme ještě zůstali u tématu co vyrábět a jak si v tom najít systém, aby nás tvorba těšila a zároveň výrobky měly potenciál vydělávat. Tentokrát jsme si posvítili na zakázkovou výrobu: kámen úrazu mnoha podnikání. Jak si ji zorganizovat, abychom se z toho nezbláznili? Jak výrobky na zakázku nacenit?

#24: Jedinečné zboží – ano či ne?

Jedinečné zboží nebo opakovačky? Druhů zboží a osobních přístupů je v handmade tolik, že neexistuje jednoduchá odpověď na to co a jakým systémem vyrábět. Každý přístup má ale svoje specifika a o těch je určitě dobré vědět a vzít je v úvahu. V tomto živém vysílání nabízím přístup pro začátečníky i pokročilé tvůrce.

#22: Úspěšný e-shop

Jak by měl vypadat e-shop rukodělného tvůrce nebo malé značky, aby nám z něj zákazníci neutíkali, ale naopak aby se jim na něm pěkně nakupovalo? Kopec tipů co dělat a pár varování co nedělat, najdete v záznamu tohoto živého vysílání.

#21: Vánoce jsou za dveřmi

Děti jdou do školy, nejvyšší čas chystat se na vánoční prodejní sezónu. Ve čtvrtek 1. září si na živém vysílání projdeme, na co všechno nesmíme zapomenout.

#20: představení knihy Handmade byznys

Pojďte nahlédnout do knihy Handmade byznys. V tomto živém vysílání si projdeme obsah knihy, pokocháme se obrázky od Myokard a prozradím vám jak kniha vznikala a také něco málo o tom, jak jsem se k handmade podnikání vlastně dostala.